Prana, Chi ve Nadi ismindeki yaşam enerjileri, binlerce enerji kanalından geçerek çakralar üzerinde yoğunlaşır. Yağlar çakralar üzerinde etki ederler. Nasıl mı? Tainio teknolojisiyle, şifalı bitkilerden elde edilen uçucu yağların bilinen en yüksek frekansa sahip maddeler olduğu görülmüştür; fiziksel, duygusal, doğal ve ruhsal olmak üzere dört farklı boyutta holistik olarak evrenle ilişkimizi kurarlar. Fiziksel dediğimiz ilişki neticesinde antifungal, antienflamatuar, antibakteriyel yararlar sağlarlar. Duygusal olarak, limbik sistemde işlenirler; hafızamızı uyandırırlar ve beynimizdeki serotonin ve endorfin gibi hormonların salgılanmasını desteklerler. Doğal boyutta ise güneş enerjisini bitkiler aracılığıyla hissetmemizi sağlarlar ve dolayısıyla dış dünyaya yönelik konsantrasyonumuzu arttırırlar. Kadim zamanlardan beri spiritüel seremonilerde tütsülerin kullanılma nedeni budur. Milyarlarca molekülden oluşan bedenimizin frekansı fiziksel ve duygusal stres gibi faktörler nedeniyle düşebilir. Çakraların titreşimlerini destekleyen doğal yağları kullanmak blokajların açılmasına yardımcı olur. Bu yağlardan masaj, buhurdan, banyo, direk koklama gibi yöntemler aracılığıyla yararlanabiliriz.

Düşük frekanslı yağlar fiziksel değişimi, orta frekanslı yağlar duygusal değişimi, yüksek frekanslı yağlar ruhani gelişim ve farkındalığı destekler.

Gül – 320 MHzMelisa – 102 MHz
Altın Otu – 181 MHzArdıç – 98 MHz
Günlük Buhur – 147 MHzTurunçgiller – 91 MHz
Lavanta – 118 MHzMelek otu – 85 MHz
Solucan otu – 105 MHzNane – 78 MHz
Sarı papatya – 105 MHzFesleğen -52 MHz

Çakra Yağları Nedir, Nelerdir?

Bir bitkinin morfolojik yapısı ile insanların ve hayvanların enerji düzeyi arasında bir ilişki bulunmaktadır. Bitkilerden elde edilmiş kaliteli doğal yağlar insanın çakralarına etki ederek yaşamını desteklerler. Esansiyel yağlarımıza göz atmak için bu yazıya tıklayabilirsiniz.

Çakra çeşitleri hakkında detaylı bilgi için ise ilgili blog yazımız buradadır.

Muladhara Kök Çakra İçin Yağlar

Bitkilerin besinlerini çektiği köklerinden sağlanan Vetiver, Zencefil, Melekotu olmak üzere Mür, Paçuli, Sedir gibi doğal yağlardır. Kendini gerçekleştirmeyi destekler.

Svadhisthana Sakral Çakra İçin Yağlar

En çok bitkilerin oluşum başlangıcı tohumlarından elde edilen yağlardır, Kakule, Kişniş, Rezene, Ardıç, Muskat, Portakal, Ylang ylang gibi afrodizyak nitelikli uçucu yağlardır. Yaratıcılılık, üreme, neşe ve coşku gibi temel duygusal bilincimizi düzenler.

Manipura Solar Pleksus Çakra İçin Yağlar

Yoğunluklu olarak meyvelerden elde edilen yağlardır;  Bergamot, Limon, Ardıç, Greyfurt, Nane, Biberiye gibi özgüven sağlar ve negatif duygulara karşı güçlendirirler. Korkulardan arınmaya ve bireysel gücümüzü kendimize gösterirler.

Anahata Kalp Çakra İçin Yağlar 

Genellikle bitkilerin çiçeklerinden elde edilirler, Gül, Yasemin, Lavanta, Itır, Melissa, Palmarosa, Bergamot gibi yağlardır. Koşulsuz sevgi, merhamet ve bereketi paylaşabilme potansiyelimizi artırmayı destekler.

Vişuddha Boğaz Çakra İçin Yağlar

Bitkilerin gövde kısımları en etkili boğaz çakra elemanlarıdır, farklı çiçek kısımları da kullanılabilir; Nane, Adaçayı, Okaliptus, Tea tree, Papatya, Itır gibi yatıştırıcı etkilidirler.

Ajna Üçüncü Göz Çakra İçin Yağlar

Genelde bitkilerin odunsu bölümünden elde edilen Sedir, Sandal, Palo Santo, Gül Ağacı veya Adaçayı, Biberiye, Lavanta gibi bitkilerden elde edilen, algılamayı yükselten ve üst bilincimizle bağlantı kurmaya yardımcı olan yağlardır. Bilge olabilmeye ve görünenin ardındaki asıl hakikati hissetmeye yardımcı olur.

Sahassara Taç Çakra İçin Yağlar

Başta bitkilerin reçinesinden elde edilen Akgünlük, Elemi, Mür veya Sedir, Lavanta, Sandal gibi ruh, zihin, beden dengesini kuran doğal yağlardır. Ruhsal aydınlamamız için gereken farkındalığa girmemize yardımcı olur.

  • Kök çakra, 1. Çakra, Muladhara Çakra |  Ardıç, sedir, karanfil
  • Pelvis çakra, 2. Çakra, Svandisthana Çakra | Sandal ağacı, ylang ylang
  • Karın çakra, 3. Çakra, Manipura Çakra  | Lavanta, biberiye, bergamot
  • Kalp çakra, 4. Çakra, Anahata Çakra  | Gül
  • Boğaz çakra, 5.çakra, Vişuddha Çakra  | Adaçayı, okaliptüs
  • Alın çakra, 6. Çakra, 3. Göz, Ajna Çakra | Nane, Yasemin
  • Taç çakra, 7. Çakra, Tepe çakra, Sahasrara Çakra  | Günlük otu, lotus,
  • Aura:  Vetiver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir