Kuşlar Neden Kaçarlar?

*

Krishnamurti, Bunları Düşün isimli kitabında ”Yanlarına yaklaştığımda kuşlar neden uçup gidiyor?” sorusuna aşağıdaki yanıtı vermiştir.

*

Yanlarına yaklaştığınızda kuşlar uçup gitmeselerdi ne kadar hoş olurdu onlara dokunabilseydik belki arkadaş olsaydık çok güzel olurdu. Fakat biliyorsunuz biz insanların bazıları çok acımasız kuşları zarar veriyorlar, kafeslere kapatıp, ötmesi yerine konuşturmaya çalıştırıyorlar, doğalarına uygun olmayacak şekilde onlara eziyet ediyorlar.  Tabi ki bunları kuşlara yaparsak onlarda bizden korkup kaçıyorlar.

Belki kuşları gördüğünüzde sessizce durup onların size yaklaşmasını bekleyebilirsiniz. Ve onların güzelliğini inceler onları uzaktan sevebilirsiniz. Bunun için içinizde sabır, sevgi ve hiç korku taşımamanız gerekiyor. Çünkü aslında kuşlar sizin içinizdeki korkuyu hissedip kaçarlar.

Belki en kısa zamanda bir parkta veya bahçede ağacın altında sessizce oturup kuşların sizin varlığınıza alışmasına izin verebilirsiniz. Bir süre sonra kuşların yanı sıra etrafınızdaki ağaçların, çimenlerin ve rüzgarın teninize dokunuşunu, güneş ışığının da nasıl hayat dolu olduğunu fark edeceksiniz. Bunları  her birinin farklılıklarını özelliklerini görmek ve hissetmek için içinizde gerçekten bir dinginlik olmalıdır.

Bu hikayeyi ilişkiler ile de bağdaştırmak mümkündür. Aynı şekilde yanımızdaki kişiye hiç korku taşımadan sevgi ve sabır ile onun varlığını olduğu şekliyle kabul ettiğimizde bizi bırakmıyorlar. 

İlgili eğitimimiz olan Aşk, İlişki ve Sevgi Semineri‘ne katılım için tıklayınız.

Enerjisel Mekan Temizliği

Evrendeki tüm maddeler enerjilerden meydana gelmektedir. Dolayısıyla bir ortamda daha önce bulunmuş tüm canlı ve cansız varlıkların enerjileri o mekanda birikir. Bu birikim pozitif olabileceği gibi negatif enerjiler de barındırmaktadır. Olumsuzluklardan arınmak için enerjisel mekan temizliği yapabilir ve ortamdaki enerjiyi nötrleyebilirsiniz. Kadim geleneklerde ve şamanlar bulundukları mekânları temizlemeye oldukça özen göstermişlerdir. Yeni bir eve taşındığınızda, farklı bir ofise geçtiğinizde, tatile gittiğinizde bu temizliğin faydasını oldukça görürsünüz. Gerekli durumlarda uzun süredir kullandığınız mekanlar için de bu teknikten yararlanabilirsiniz.

Enerjisel Mekan Temizliği Ne Zaman Gereklidir?

Eğer bulunduğunuz ortamda göğsünüz sıkışıyorsa, kendinizi rahatsız hissediyorsanız, bunun sebebi büyük ihtimalle ortamdaki negatif enerjilerdir. Özellikle de uyku bozukluklarının bu durumla yakından ilgisi bulunmaktadır. Hastalandığınızda iyileşmeniz daha uzun sürüyorsa, belli başlı noktalarda içinizi huzursuzluk kaplıyorsa yine bu durum enerjiyle yakından ilgilidir. Bu tip deneyimler yaşadığınızda enerjisel mekan temizliği negatif hissetmenize sebep olan etmenleri ortadan kaldıracaktır.

Hayatınızda önemli bir karar aldığınızda ve yeni bir başlangıç yapmaya hazırlandığınızda da bu ritüelin olumlu etkilerinden faydalanabilirsiniz. Örneğin çocuk sahibi olmayı planlıyorsanız, yeni bir evcil hayvan sahiplenecekseniz ya da bir iş kuruyorsanız eskinin enerjisinden kurtulmanız önemlidir. Böylece ortamda yeninin ve yeniliğin enerjisi için alan açmış olursunuz. Büyük bir kayıp yaşamışsanız, değer verdiğiniz bir ilişkiniz bitmişse de bu temizlikle olumsuzluklardan arınabilirsiniz.

Mekanda Enerji Temizliği Nasıl Yapılır?

Herhangi bir zamanda ve yerde enerjisel mekan temizliği yapmaya, her ritüelde olduğu gibi mutlaka niyet ederek başlayın. Kokulu bitkilerden, tütsüden, kristallerden, seslerden ve tuzdan yararlanın. Ayrıca ortamın fiziksel olarak da temiz ve derli toplu olmasına özen gösterin. Bu konu hakkında detaylı bilgiye ve uygulamaya erişmek için sitemizdeki Eğitimler kısmından Enerjisel Mekan Temizliği uygulamasını edinebilirsiniz. Unutmayın ki fiziksel dağınıklık negatif enerjiyi çekmekte birebirdir. Kaotik enerjiyi ortadan kaldırmayı bir alışkanlık haline getirmek, içinde bulunduğunuz alanı daha parlak, hafif ve yaratıcı bir şekil almasını sağlayacaktır.