Bu çalışma kadın sağlığı ve yaşam enerjinin yükseltilmesi için hazırlanmış. bütünsel bir yoga uygulamasıdır. Yaşam enerjisini yükseltemeyi hedefler.

Asana (yoga duruşları), pranayama (nefes çalışmaları), yoga nidra(etkin dinlenme), mantra (ses çalışmaları), mudra(el duruşları), bandha (beden kilitleri) ile yüz yogası(gençleşme), meditasyon(yoğunlaşma), konsantrasyon(odaklanma) ve arınma çalışmalarını içerir.  

Kadın sağlığı dikkate alınarak hazırlanmış yoga serileri ile beden farkındalığı kazanılır. Yoga duruşları ile kas ve iskelet sistemi doğal sağlığına kavuşur, hormonal denge iyileşir. Stres,  kronik yorgunluk ve enerji düşüklüğü gibi durumlar ortadan kalkar. Pozitif enerji yükselir.

Yoga menapoz için ne gibi yararlar sağlar?

Yoga hormon salgılarını çok olumlu bir şekilde etkiler. Yoga menopoz döneminde oluşan hormon değişikliklerini endokrin sistemini dengeleyerek semptomları azaltmaktadır.

Ayrıca sinir sistemini gevşeterek, zihni sakin hale getirir. ve kadın yaşamdan daha fazla zevk almaya başlar mutlu ve dengeli bir yaşam sürme isteği gelişir.

Yoga uygulaması sonucunda, salgı bezleri, organlar bedendeki tüm hormonlar, hücreler ve dokular harekete geçer ve canlanır. Bol oksijenli temiz kanın vücutta akmasını sağlamaktadır.

Dolaşım ve sindirim sistemini dengeler.  Stresi azaltarak sıcak basmalarını engeller. Kiloyu kontrol etmede de yardımcı olur. Kemikleri güçlendirerek kemik erimesini engeller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.