Birinci Aura Katmanı: Eterik Beden

Eterik Beden / Fizik Beden / Pranamaya Koşa / Biyoenerji Kılıfı

Bedenimize en yakın mesafede olan aura katmanıdır. Tam olarak beden şeklindedir. Enerjiyle madde arasındaki katmandır. Fizik bedenimizin üzerini kaplar ve dünya ile bağlantı içindedir. Çakralar bu alanda bulunur ve auranın daha üst katmanlarından gelen enerjileri bedene iletir. Bu alanın görevi, fizik bedenin ihtiyacı olan enerji ile bağlantıyı sağlamaktır. Güçlü bir auraya sahip kişide 3-7 cm. kadardır.

Fiziksel bedenin tüm yaşamsal ihtiyaçları bu katman aracılığıyla karşılanır. Fizik beden (eterik beden) daralmışsa kişide stres ve sürekli yorgunluk gözlemlenir.

Eterik bedeninde (fizik beden) sorun olan kişilerde aşağıdaki durumlardan biri veya birkaçı görülebilir:

·         Bedeniyle aşırı ilgilidir.

·         Dikkatini toplamakta zorluk çeker.

·         Fazla risk alabilir.

·         Öfkesini, tekme atmak veya vurmak gibi davranışlarla ifade edebilir.

·         Sorumluluk almaktan kaçınır.

·         Fiziksel olarak yorgun, yılgındır.

·         Kendi bedeniyle bağlantı kuramaz, bazen acılarının bile farkında değildir.

·         Sorunlarıyla başa çıkamaz.

·         İletişim kurmakta zorlanır, kendini ifade edemez, kimsenin onu anlamadığından yakınır.

·         Dokunmaktan kaçınır.

·         Elleri ve ayakları soğuk olabilir.

·         Yaşam sevincini kaybetmiştir, kendine hedef ve amaç koyamaz.

·         Sık hastalanır.

·         Kendini güvende hissedemez.

*

İlgili eğitim ve ürünlerimizden faydalamak için tıklayınız, bireysel seans için ise bize yazabilirsiniz.

*

Bu metin, Meral Bakır’ın Işığını Keşfet isimli kitabından alınmıştır.

*

AURA Nedir?

Aura nedir, katmanları nelerdir? Vücudun etrafını saran elektromanyetik enerji alanına “aura” adı verilmektedir. Latince anlamı “parıldayan ışık”tır. Aura kelimesi kadim öğretilerde “enerji beden”, “ışık beden”, “kılıf”, “koşa” veya “hare” olarak da adlandırılmıştır.

Bedeni saran bu enerji alanı, renkli ışınımlar, ışık, ısı, ses, geometrik şekiller, titreyen ışık noktaları, spiraller, çizgisel titreşimler, kıvılcımlar ve bulutlar şeklinde olabilir. Bu parçacıklar bulutsu bir yapıda hareket eder ve bir araya gelerek birbirleriyle sürekli etkileşimde bulunurlar.

Sonuç olarak aura; tüm duyguların, düşüncelerin, anıların ve davranış kalıplarının yer aldığı alandır.

Auranın Katmanları

Aura; çeşitli katmanlara ayrılmıştır. Bunlar; bazen enerji bedenleri birbirine nüfuz eden, birbirini çevreleyen ardışık katmanlardır.Aslında aura, bir alandan çok daha fazlasıdır. Her katman bir bedendir. Tıpkı fiziksel bedenimiz gibi, canlı ve işlevsel… Auranın katmanları kendi aralarında iletişim halindedir. Aynı alan içinde birbirlerini içerecek biçimde var olurlar. Bu bedenlerin kendi titreşimleri vardır. Her katman bir alttakinden daha yüksek titreşimlerden oluşmaktadır. Bedene en yakın olanı en düşüktür, bedenden uzaklaştıkça katmanların titreşim frekansı yükselir.

Bu metin, Meral Bakır’ın Işığını Keşfet isimli kitabından alınmıştır, devamını okumak için tıklayarak kitabı edinebilirsiniz. Ayrıca detaylı aura analizi için de iletişime geçebilirsiniz.