Chakra
Blog Nis 10
admin 0 Yorum

Çakra Nedir?

Sanskritçe bir kelime olan “çakraçark anlamına gelir. İnsan vücudundaki enerji merkezleridir.

Çakra merkezlerinin asıl amacı sürekli girdaplar şeklinde dönen evrensel yaşam enerjisi pranayı özümsemek ve dağıtmaktır.

Çakra Nasıl Açılır?

Çakra dengeleme ve Çakra Eğitimi – İstanbul-Türkiye -Turkey

Evrensel yaşam enerjisi, bedenimize çakra merkezleri aracılığı ile girebilir. Her bir çakra merkezi farklı bir enerjinin bedene giriş kapısıdır. Bu nedenle çakralar tıkandığında bizim için gerekli olan enerji bedene giremez dolayısıyla fiziksel ve psikolojik dengesizlikler ve hastalıklar baş gösterir.

İçinizdeki Gücü Keşfedin: Çakra Nedir ve Enerjilerine Geniş Kapsamlı Bir Rehber

7 Çakra özellikleri

Çakra, Kök çakra nedir?

KÖK ÇAKRAMULADHARA ÇAKRA

Bu dünyada fiziksel olarak var olma, kök (muladhara) çakranın temel ilkesidir ve kabullenme duygusu ile bağlantılıdır. Kundalini enerjisi bu merkezde bulunur. Yaşamsal isteklerinin de temelini oluşturur.

Elementi toprak ve rengi kırmızıdır. Bedende bacaklar, kalçalar, iskelet sistemi kemikler, omurga, tırnaklar dişler gibi tüm sert yapıyı kontrol eder. Ayrıca kemik iliğini de kontrol ettiği için bağışıklık sistemini de etkiler.

Çakra, Sakral Çakra nedir?

PELVİS ÇAKRASVADİSTHANA ÇAKRA

Yaratıcı üreme, pelvis çakranın temel ilkesidir ve yaratıcılık duygusu ile bağlantılıdır. Bu merkez hayat vermek ve hayatı korumak ile bağlantılıdır. Bir aile düzeni oluşturmak, aile bağları ve ilişkileri ve aile sorumluluğunu kapsar. Elementi su, rengi turuncudur. Beden bölgeleri üreme sistemi, idrar sistemleri, cinsel organlar, alt sırt, yumurtalıklar, leğen kemiği, erbezleri, böbrekler, mesanedir.

Çakra, Solar Pleksus Çakra Nedir?

KARIN ÇAKRASOLAR PLEKSUS (MANİPURA ÇAKRA)

Karın çakra bedende yerçekiminin merkezidir. Karın çakra güneşimizi yani güç merkezimi temsil eder. Karın çakra sindirim işlemini kontrol eden enerji merkezidir. Karın çakra merkezinin en önemli görevi kök ve pelvis çakra merkezlerinin isteklerini ve arzularını özümsemek ve arındırmaktır. Ancak, özümseme ve arınma tamamlandıktan sonra üst düzeylere ulaşılacak spiritüel enerjiye sahip olunabilir.

Düşüncelerin beden üzerinde etkisi ile ilgili merkezdir. Bu çakra yönetme yetenekleri ile ilişkilidir. Mükemmeliyetçilik bu çakra merkezinin en büyük sorunlarından birisidir.

Çakra, Kalp Çakra nedir?

KALP ÇAKRAANAHATA ÇAKRA

Kalp çakra denge ve alma verme ve paylaşma merkezidir. Hava elementi ile bağlantılı ve yeşil renktedir. Kalp çakra aynı zamanda koşulsuz sevginin merkezidir. Beynimizin sanatsal eylemler ile ilgili bölgesi ile bağlantılıdır.

Bu merkezden enerji çok güçlü akar. Açık olan kalp çakrası başkaları üzerinde de kendiliğinden iyileştirme ve dönüştürme gücü yaratır.

Çakra, Boğaz Çakra nedir?

BOĞAZ ÇAKRAVİŞUDDHA ÇAKRA

İletişimin merkezidir. Rengi mavi ve eter elementi ile ilgilidir. Duygu ve düşüncelerimizi boğaz çakra aracılığı ile ifade ederiz. İfade etmek insanın her alanda kendisini ortaya koyabilmesidir. Boğaz çakrayı sağlıklı tutmak için doğruyu söylemek çok önemlidir. Duygu ve düşüncelerimizi cesaret ve tüm açıklığı ile boğaz çakra aracılığı ile dış dünyaya ifade ederiz. Bu çakra aracılığı ile kişi korkularını ve zayıf taraflarını ifade edebilme yeteneğine sahip olarak gerektiğinde hayır diyebilmektedir. Ayrıca korkmadan başkalarına fikirler verebilir.

Üçüncü göz çakra nedir?

ALIN ÇAKRAAJNA ÇAKRA

3. göz olarak da bilinen bu çakranın rengi indigo‘dur. Hafıza merkezidir. Alın çakra bu hayatta ve önceki hayatlarımızda yaşadığımız kayıtların tümünün saklandığı merkezdir. Öğrenme alın çakra merkezi aracılığı ile gerçekleşir.

Taç Çakra Nedir?

TEPE ÇAKRASahasrara Çakra

Taç çakra rengi menekşedir. Bu başın üst kısmında yer alır ve farkındalık, maneviyat, bilgelik ve bilinç ile ilişkilidir. Bir olma ve bütünlük hali bu merkez aracılığı ile deneyimlenir. Kozmik bilinç ile bağlantı yeridir. En önemlisi mutluluk ve mutlu olma hali bu merkez aracılığı ile algılanır. Kişinin ihtiyacı olan bilgiler kolaylıkla ona ulaşmaya başlar.

Çakranın tıkalı olduğu nasıl anlaşılır?

Kök çakra tıkanıklığı belirtileri

Bu çakra bloke olduğunda, sürekli maddi endişeler içerisinde, kolay sinirlenir, bencil ve kronik ağrılara sahiptir. Fiziksel olarak dolaşım sorunları, kansızlık, kabızlık, bel, kalça, diz ve bacak sorunları ve jinekolojik sorunları oluşabilir. Obezite/anoereksiya, biriktirme, endişe kaygı, öfke, panik atak, cinsel çekingenlik gibi psikolojik sorunlar oluşabilir. Ayrıca ölüm, terk edilme, küçük düşürülme, incitilme, değersizlik, kaybetme korkusu, yetersizlik, başarısızlık, gibi temel korkular içerisinde yaşar.

PELVİS ÇAKRA (SVADİSTHANA ÇAKRA) tıkanıklık belirtileri

Bu çakra bloke olduğunda, yaratıcılığını gösteremez, para sorunları ile yaşar, kas krampları, sperm üretiminde bozukluklar, kısırlık, prostat, rahim ve yumurtalıklar ile ilgili rahatsızlıkları, yüksek tansiyon, Diyabet (Şeker hastalığı) gibi fiziksel sorunlar yaşayabilir.

KARIN ÇAKRA, SOLAR PLEKSUS (MANİPURA ÇAKRA) Tıkanıklık belirtileri

Bu çakra bloke olduğunda, ülser, gastrit, reflü, hazımsızlık gibi mide ile ilgili hastalıklar, Dalak, pankreas ve safra kesesi gibi fiziksel sorunları yaşayabilir.

KALP ÇAKRA (ANAHATA ÇAKRA)Tıkanıklık belirtileri

Bu çakra bloke olduğunda, sevgiyi koşullu alır ve verir. Karşılıksız sevgi vermek anlamında sorunu vardır. Sevgiye bağımlıdır. Herkes onun önünde birer engelmiş gibi görünür. Kalp, meme sorunları, tüberküloz, zatürree, bronşit nefes darlığı, öksürük, astım, akciğer tümörleri gibi akciğer rahatsızlıkları, yorgunluk, uykusuzluk, huysuzluk, paranoya gibi rahatsızlıklar görülebilir.

BOĞAZ ÇAKRA (VİŞUDDHA ÇAKRA) Tıkanıklık belirtileri

Bu çakra bloke olduğunda, boyun ve boğaz bölgesinde ağrılar, sıkışmalar ve tiroit gibi rahatsızlıklar olabilir. Başkalarını incitmemek için konuşmamayı tercih eder. Konuşurken boğazı düğümlenir, veya konuşmadan önce bazı sesler çıkarır. Kendisi ile katı bir tutum geliştirir. Önemsiz şeylerden konuşur. Boyun omurlarında kaymalar, sıkışmalar, fıtık gibi ense-boyun ile ilgili rahatsızlıklar, Alerji, astım, bronşit, ses telleri, larenjit, farenjit, tiroit, paratiroit, baş dönmesi gibi fiziksel rahatsızlıklar görülebilir.

ALIN ÇAKRA (AJNA ÇAKRA) Tıkanıklık belirtileri

Bu çakra bloke olduğunda, kişiler sezgi gücünü kullanmaz. Disiplin ve başarıdan korkar. Pek çok durumda karışıklığın içinden çıkamaz ve bocalar. İşitme, burun ve sinüs ile ilgili sorunlar, göz, baş ağrıları, tümör, beyin kanaması, migren gibi fiziksel rahatsızlıklar ve konsantrasyon eksikliği, zihin yorgunluğu, karışıklığı, öğrenmede zorluk ve öğrenme bozuklukları, unutkanlık, adet düzensizlikleri görülebilir.

TAÇ ÇAKRA (SAHASRARA ÇAKRA) Tıkanıklık belirtileri

Bu çakra bloke olduğunda, kişiler kendilerini boşlukta hisseder ve amaçsızdırlar. Yalnızlık hali ve ölüm korkusu içerisinde yaşarlar. Sürekli engellenmişlik hissederler. Yıkıcı duygular taşırlar ve baş ağrısı, depresyon, stres, endişe ve kafa karışıklığı gibi sorunlar yaşarlar.

Çakra açma, Çakralar Nasıl dengelenir?

Çakra nasıl açılır, Çakra Nasıl Aktive edilir? Çakra nasıl dengelenir?

KÖK ÇAKRA – 1. Çakra Çakralar Nasıl dengelenir? Çakra nasıl açılır, Kök Nasıl Aktive edilir? Kök çakra nasıl dengelenir?

Kök çakra arındırma ve çalıştırmak için “Lam” sesi ile çalışmak, Kırmızı renk giysiler giymek, ayakları yere basarak yapılan tüm aktiviteler, toprak ile bağlantı ve toprağın altında kalan besinleri (Turp, soğan, patates, havuç, şalgam, kereviz vb.) yemek yardımcı olabilir.

PELVİS ÇAKRA -Sakral Çakra, 2. Çakra Nasıl dengelenir? Sakral Çakra nasıl açılır, Pelvis Nasıl Aktive edilir? Sakral çakra nasıl dengelenir?

Pelvis çakrayı arındırmak ve çalıştırmak için “Vam” sesi ile çalışmak, turuncu renk giysiler giymek, suda yapılan tüm aktiviteler, bol su içmek, turuncu besinler (Kayısı, balkabağı, havuç, mandalina, şeftali portakal, vb.) ile beslenmek yardımcı olabilir.

KARIN ÇAKRA, SOLAR PLEKSUS (MANİPURA ÇAKRA) Karın Çakralar Nasıl dengelenir? Çakra nasıl açılır, Karın Nasıl Aktive edilir? Solar pleksus çakra nasıl dengelenir?
Karın çakra arındırma ve çalıştırmak için “Ram” sesi ile çalışmak, sarı renk giysiler giymek, güneş ışığı ve açık havada yapılan tüm aktiviteler, neşeli filmler seyretmek ve sarı besinler (ananas, limon, kavun, üzüm, sarı elma vb.) ile beslenmek yardımcı olabilir.

KALP ÇAKRA (ANAHATA ÇAKRA) Kalp Nasıl dengelenir? Kalp Çakra nasıl açılır, Kalp Nasıl Aktive edilir? Kalp çakra nasıl dengelenir?

Kalp çakra arındırma ve çalıştırmak için “Yam” sesi ile çalışmak, Yeşil renk giysiler giymek, doğada ve açık havada yapılan tüm aktiviteler, neşeli filmler seyretmek ve yeşil besinler (tüm yeşil yapraklı sebzeler, avakado, yeşil elma vb.) ile beslenmek yardımcı olabilir.

BOĞAZ ÇAKRA (VİŞUDDHA ÇAKRA) Boğaz Nasıl dengelenir? Boğaz Çakra nasıl açılır, Boğaz çakra Nasıl Aktive edilir? Boğaz çakra nasıl dengelenir?

Boğaz çakra arındırma ve çalıştırmak için “Ham” sesi ile çalışmak, mavi renk giysiler giymek, doğada ve açık havada yapılan tüm aktiviteler, mavi ve mor besinler (yaban mermini, mor lahana, böğürtlen erik, patlıcan vb.) ile beslenmek yardımcı olabilir.

ALIN ÇAKRA (AJNA ÇAKRA) 3. Göz çakra Nasıl dengelenir? Alın Çakra nasıl açılır, Ajna çakra Nasıl Aktive edilir? Alın çakra nasıl dengelenir?

Alın çakra arındırma ve çalıştırmak için “AUM” sesi ile çalışmak, spiritüel çalışmalar, meditasyon dua ve inzivalar yapmak etkili olabilir. İndigo renk giysiler giymek ve yumurta, ıspanak, kuruyemişler, süt ürünleri, yulaf, balık gibi hafızayı güçlendiren besinler yardımcı olabilir.

TAÇ ÇAKRA (SAHASRARA ÇAKRA) Tepe çakra Nasıl dengelenir? Taç nasıl açılır, Taç Nasıl Aktive edilir? Taç çakra nasıl dengelenir?

Taç çakra arındırma ve çalıştırmak için “sessizlik” zihinsel sessizlik ile başlamak yani meditasyon yapmak bu çakranın şifasıdır. Meditasyon ile kişi kendi sınırlarını kaldırır. Zihin temizlendikçe enerji akımları kuvvetlenir. Taç çakra için daha az beslenmek, haftada bir gün su, haftada bir meyve veya tam oruç tutmak çok yararlıdır. Haftada bir saat ile başlayarak sessizlik içinde oturmak ve bu süreyi yirmi dört saate kadar çıkarmak bilinç düzeylerini yükseltmeye yardımcı olabilir.

Çakra Açma Meditasyonu

Çakra Merkezini Canlandırmak Renk Terapiden yararlanmak tüm çakraları dengelemeye, aktive etmeye ve canlandırmada etkilidir. Haftada bir defa uygulamak dengeye gelmeye yardımcı olabilir. Uygulama için Meral Bakır youtube kanalından da yararlanılabilir.

Uygulama

Çakra sprey bulunduğunuz ortama ve bedeninizin etrafına birkaç kez sıkın.
– Sessiz, sıcak ve rahatsız edilmeyeceğiniz bir yere uzanın. (Gerekiyorsa üzerinize bir örtü alın çünkü beden rahatlamaya başladığı zaman metabolik hareketler yavaşlar ve vücut soğur.) Ayakların arası yaklaşık 50 cm kadar açık avuç içleri yukarı bakacak şekilde ve kollarınız vücudunuzdan 15-20 cm uzaklıkta gevşeyin.
– Omurganızın boyun kısmının düz olması için çenenizi hafifçe göğsünüze doğru bastırın.
– Zihninizi nefesinizde tutun. Zihninize gelen düşüncelere takılmayın. Zihin sakin ve durağan hale gelmeye başladıkça konsantrasyon bedeninize doğru yönlendirin.
– Tüm vücudunuzu gözünüzde kademeli olarak canlandırın ve gevşetin. Bedeninizde herhangi bir gerginlik varsa bunu bedeninizden uzaklaştırın ve rahatlayın.
– Kök çakranın rengi kırmızı-Zihninizi boşalttıktan sonra farkındalığınızı kuyruksokumunun ikinci omurunda bulunan kök çakra merkezine çevirin. Bunu saat yönünde dönen kırmızı bir ışık girdabı olarak görün. Nefes alırken kırmızı rengi ayak tabanlarınızdan aldığınızı ve kırmızı renkle dolduğunuzu imgeleyin, kırmızı soluklar alın, kırmızı soluklar verin.
– Pelvis çakranın rengi turuncu-Şimdi de farkındalığınızı, kök çakranın üzerinde, göbek deliğinin altında, kasık bölgesinde yer alan pelvis çakra merkezine getirin. Bunu saat yönünde dönen kırmızı bir ışık girdabı olarak görün. Nefes alırken turuncu rengi ayak tabanlarınızdan aldığınızı ve turuncu renkle dolduğunuzu imgeleyin, turuncu soluklar alın, turuncu soluklar verin.
– Karın çakranın rengi sarı- Farkındalığınızı omurgamızda ve göbek deliğinin arkasında yer alan karın çakra merkezine getirin. Bunu saat yönünde dönen sarı bir ışık girdabı olarak görün. Nefes alırken sarı rengi ayak tabanlarınızdan aldığınızı ve sarı renkle dolduğunuzu imgeleyin, sarı soluklar alın, sarı soluklar verin.
– Göğüs çakranın rengi yeşil- Dikkatinizi göğüs kemiğinin arkasında ve kalbe yakın yerde bulunan göğüs çakra merkezine getirin ve bunu saat yönünde dönen yeşil bir ışık girdabı olarak görün. Nefes alırken yeşil rengi göğüs bölgenizden aldığınızı ve yeşil renkle dolduğunuzu imgeleyin, yeşil soluklar alın, yeşil soluklar verin.
– Boğaz çakranın rengi mavi- Boyun bölgesinde omurgada yer alan boğaz çakra merkezine odaklanın. Bunu saat yönünde dönen mavi bir ışık girdabı olarak görün. Nefes alırken mavi rengi başınızın tepesinden aldığınızı ve mavi renkle dolduğunuzu imgeleyin, mavi soluklar alın, mavi soluklar verin.
– Alın çakranın rengi lacivert renge yakın çivit mavi – İki kaşın tam ortasında ve beynin tam orta bölümde yer alan alın çakra merkezine odaklanın. Bunu saat yönünde dönen çivit mavi bir ışık girdabı olarak görün. Nefes alırken çivit mavi rengi başınızın tepesinden aldığınızı ve bu renkle dolduğunuzu imgeleyin, çivit mavi soluklar alın, çivit mavi soluklar verin.
– Tepe çakranın rengi mor- Başın tepe noktasından yaklaşık 6 santimetre yukarıda boşlukta bulunan tepe çakra merkezine odaklanın. Bunu saat yönünde dönen mor bir ışık girdabı olarak görün. Nefes alırken mor rengi başınızın tepesinden aldığınızı ve mor renkle dolduğunuzu imgeleyin, mor soluklar alın, mor soluklar verin.

Çakra Mantraları

Her çakra merkezi, belli bir ses titreşimi ile bağlantılıdır. Ses titreşimi sayesinde kişinin içsel gücü ve bilgisi serbest kalır. Ses titreşimi bilinçaltını arındırır ve yeniden yapılandırır. Uygulayan kişiye şifa ve huzur vererek, bilincin yükselmesine yardımcı olur.

Kök çakra mantra: Lam
Sakral çakra mantra: Vam
Solar pleksus çakra mantra: Ram
Kalp çakra mantra: Yam
Boğaz çakra mantra: Ham
3. göz çakra mantra: AUM

İstediğiniz mantrayı günde en az 2-3 dakika kadar söylemek ilgili çakrayı dengelemeye yardımcı olacaktır. Bu süreyi istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak isterseniz. Meral Bakır Çakra Arındırma ve Çalıştırma Yöntemleri kitabından yararlanabilirsiniz.

ÇAKRA AROMATERAPİ ile dengeleme

ÇAKRA SPREYİ

Çakra spreyi tüm Çakraları dengelemeye ve zihinsel olarak rahatlamaya yardımcı olur. Çakra frekanslarını hızlı ve kolay bir şekilde yükseltmeyi destekler. Bulunduğu ortama sıkıldığında enerjiyi arındırıp ferahlatır.

Ürün formülasyonu Triveni Meral Bakır tarafından hazırlanmıştır. https://meralbakir.com/magaza/
%100 doğal ve saf 1. Kalite yağlar kullanılarak hazırlanmıştır. Tüm ürünlere özel olarak enerji yüklemesi yapılmıştır.
Kullanım şekli: Kullanmadan önce ürünü iyice çalkalayınız. (3 farklı şekilde uygulayabilirsiniz.)
-Vücudunuza püskürterek günde birkaç defa uygulayabilirsiniz
-Elinize sıkarak, çakralar üzerinde saat yönünde dairesel hareketler ile her bir çakrada elinizi çakra üzerinde çevirebilirsiniz.
– Bulunduğunuz ortamdaki havayı tazelemek istediğiniz zaman buhurdan veya diffüzör içerisinde bulunan suyun içerisine 1 – 2 damla damlatarak kullanabilirsiniz.
Uyarılar: Serin ve kuru bir yerde, kendi ambalajında muhafaza ediniz. Hamile ve çocuklarda kullanımı için bir doktora danışınız. Çocukların ulaşamayacağı yerde tutunuz. İçerik ürünlere alerjiniz var ise kullanmayınız. Göz ile teması halinde bol su ile yıkayınız.

Çakra arındırma ve çalıştırma yöntemleri kitap

Çakra Arındırma
Çakra Arındırma

En iyi çakra kitabı olarak tanımlanan bu kitap tüm Yazar Meral Bakır bu sade ve akıcı anlatımlı çalışmasında; Çakralarımızı arındırmak ve dengelemek için; yoga tekniklerinin yanı sıra çeşitli enerji tekniklerini, ses titreşimi, fiziksel aktiviteler, nefes, konsantrasyon ve meditasyon gibi, herkesin uygulayabileceği yöntemlere yer vermiştir. Size en uygun olan yöntemi seçip, düzenli uyguladığınızda, Çakralarınız açılıp, dengelenmeye başladığını, beden sınırlarını aşıp, tüm yaşamı algıladığını göreceksiniz. Varlığın bilincine varmaya başladığınızda gerçek gelişim başlar. Artık varlığınızdaki değişim ve gelişimi yaşayacaksınız. Gelişim için, arınmak ve temizlenmek, yüklerinizden kurtulmak, Yenilenmek, evrensel gelişim yolunda yürümek için önümüzdeki engelleri kaldırmak cesaretini gösterdiğiniz için sizi kutluyoruz.

Çakra kirlian fotoğrafçılık

Kirlian fotoğrafçılığı ile aura ve çakralarınızın fotoğrafını ve durumunu görmek mümkündür. AVS cihazı ile çakra ve aura fotoğrafları çekilerer incelenebilir. https://meralbakir.com/urun/aura-analizi/

Aura ve Çakra Analizi

Aura ve Çakra Analizi
Aura ve Çakra Analizi

AURA ÇAKRA ANALİZİ AVS ile aura çakra görüntüleme ve raporlar hazırlama

(Bu çalışma için bireysel olarak bir arada bulunmamız gerekiyor. İstanbul da Şişli konumundayım.)

Aura alanınızın rengini yorumlayarak,
• Genel kişilik analizi,
• Sosyal yaşam analizi,
• Kariyerinize uygun meslek seçimi,
• Para ile ilgili tutumunuz,
• Aurada dengesizlik, yırtık ve yoğun stres analizi,
• Fiziksel, zihinsel ve ruhsal durum analizi,
• Enerji düzeyi grafikleri,
• Aşk- Sevgi analizi ve daha mutlu olamama nedenleri,
• Sağlık analizi,
• Enerjinizi yeniden nasıl şarj edebileceğine yönelik öneriler,
• Hangi egzersizi yapmak sizin için daha yararlı?
Para ile ilgili tutumunuz
İletişim şekliniz
Yaşam misyonunuz
Fiziksel durumunuz
Zihinsel durumunuz
Ruhsal durumunuz
Sağlık analizi ve daha sağlıklı olmanız için öneriler
Motivasyon kaynaklarınız
Auranızın genişliği ve bunun hayatınıza etkisi
Çakralarınızın çalışma oranı ve etkisi
Yin-Yang dengeniz
Bedeninizde sol taraf (dişi enerji) ve sağ taraf (eril enerji) dengesi
Cinsel tutumunuz ilgili bilgi edinebilirsiniz.

ÇAKRA DENGELEME SAYI SEKANSI

Çakra ve meridyenleri dengelemek için sayı sekansı bu sayıları tek tek en az 30 saniye süreyle tekrarlayabilirsiniz.
8888.9888.8788.88 çakra ve meridyen dengeleme

Anahtar Kelimeler: çakra, enerji merkezleri, çakra dengesi, çakra temizleme, meditasyon, yoga, kristal terapi, yaşam kalitesi

Yorum Yap

Your email address will not be published.

Gösterilecek alanları seçin. Diğerleri gizlenecek. Sırayı yeniden düzenlemek için sürükleyip bırakın.
 • Resim
 • SKU
 • Değerlendirme
 • Fiyat
 • Stok
 • Kullanılabilirlik
 • Sepete ekle
 • Açıklama
 • İçerik
 • Ağırlık
 • Boyutlar
 • Additional information
Karşılaştırma çubuğunu gizlemek için dışarıyı tıklayın
Karşılaştır